Organizacje

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Koło Związku Emerytów Rencistów  i Inwalidów zostało założone 2.12.1979 e. w Klubie Rolnika w Bukówce. Założycielem był zarząd Wojewódzkiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów  Lesznie z przewodniczącym panem Ignacym Przybylskim. Zebranie zagaiła Marianna Maćkowiak. Obecnych było 55 osób, a na  członków koła zapisało się 24 osoby. Działalność Koła była zawsze dość bogata i urozmaicona w każdym roku odbywa się 10 zebrań miesięcznie wspólnie z Klubem Złotej Jesieni.

Imprezy organizowane przez Koło Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów: Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Spotkanie przy choince, Dzień Matki i Ojca, Spotkanie z ciekawymi ludźmi, z radcą prawnym, lekarzami, działaczami kultury. Organizują też  wycieczki i pielgrzymki oraz wyjazdy na wczasy rehabilitacyjno – lecznicze.  Przy Kole działa chór Złota Jesień z dyrygentem Stanisławem Michalakiem.

W roku 1986 Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Bukówce Górnym zostało odznaczone ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZA ZASŁUGI przez Zarząd Główny w Warszawie. W roku 2009 organizacja obchodziła uroczystości jubileuszowe.

Aktualny zarząd:
Prezes: Longarda Gąd,  tel. 601 712 155

Wiceprezes: Stanisław Grzesiecki
Sekretarz: Maria Ruta
Skarbnik: Norbert Grzesiecki

Członkowie Zarządu: Dorota Świętek, Jerzy Mikołajczak, Irena Samol

Kontakt: Longarda Gąd,  tel. 601 712 155

Szukaj