Aktualności

Bukówieckie Zespoły na Festiwalu Muzyków Ludowych w Rawiczu

Bukówieckie Zespoły na Festiwalu Muzyków Ludowych w Rawiczu

W dniach 18-20 sierpnia odbywał się w Rawiczu kolejny Festiwal Muzyków Ludowych.

Przez trzy dni i noce odbywały się liczne koncerty, spotkania, wystawy, turnieje, konkursy i ludowe zabawy. Głównymi organizatorami byli: Fundacja Dudzierz.eu oraz Gmina Rawicz. Wszystkie imprezy w ramach Festiwalu prowadził znany aktor Stanisław Jaskółka, a wśród gwiazd w wieczornych koncertach były Trebunie Tutki, Good Staff i Cztery Mile Lasu.

Bukówieckie klimaty królowały na rawickim Festiwalu przede wszystkim w sobotę, gdy w koncercie popołudniowym wystąpił Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz, Zespół Regionalny NOWE LOTKO i Kapela Dudziarska MANUGI. W tym dniu  odbył się też II Rawicki Maraton Dudziarski i III Turniej Tańców Regionalnych  (turniej indywidualny par tanecznych), w których wzięły udział zarówno nasze kapele jak i pary taneczne.

Udało nam się też osiągnąć znaczne sukcesy! Kapela Dudziarska MANUGI  w składzie Patryk Szulc i Zbigniew Kasperski zajęła w swojej kategorii I miejsce, równorzędnie z kapelą Przemysław Apolinarski i Rafał Zając, zaś w kategorii muzyków dziecięcych członkowie Zespołu i Kapeli NOWE LOTKO zajęli: Wojtek Umławski II miejsce, a Zosia Szymaniak III miejsce. Wyróżnienia otrzymali Wiktor Mierzyński i Natan Każmierczak.

W turnieju tańców  regionalnych, zebraliśmy laury we wszystkich kategoriach: w kategorii dziecięcej I m. Anna Maćkowiak i Stanisław Poniży, II m. Zofia Szymaniak i Natan Golczak, a lII m. Wiktoria Poniży i Wiktor Mierzyński – wszyscy z Zespołu NOWE LOTKO. W kategorii młodzieżowej I m. Dobrochna Marcinek i Kacper Poloszyk równorzędnie z parą Marta Jakubowska i Adam Kazubski, a II m. Zuzanna Kaczmarek i Jan Samol – wszyscy z Zespołu Nowe Lotko. W kategorii tancerzy dorosłych I m. - Henryk Strzymiński i Żelisława Kasperczak, zaś I m. - Włodzimierz Szulc i Wioleta Szulc z Zespołu im. Anny Markiewicz.

Bukówiec może być dumny ze swoich Zespołów!

Szukaj