Aktualności

36 BIEG SOKOŁA

3 kwietnia 2022 roku odbył się kolejny już 36 Bieg Sokoła. Tak więc do Bukówca zjechali biegacze z całego regionu, gdzie mogli rywalizować na różnych dystansach od przedszkolaka aż do lat 100.

Bieg główny w którym brało udział 224 zawodników z całej Polski a także z Ukrainy i Niemiec na dystansie 15km, w ramach którego odbywały się 24 Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegach ulicznych, miał zmieniona trasę.

Tym razem bieg odbywał się ulicami Bukówca Górnego, drogą w kierunku Dłużyny oraz pętlą w Dłużynie. Pierwsze i drugie miejsca zajęli zawodnicy z Ukrainy Mykola Mershe z Charkowa z czasem 48,07 min przed Pawłem Tarasiukiem z Poznania, a trzeci był Miłosz Szczęśniewski z Dąbcza. W kategorii kobiet rywalizacje wygrała Małgorzata Nowak z Pleszewa przed Agnieszką Wojtaszek z Kościana i Martyna Zielińską z Leszna.

Wśród mieszkańców gminy Włoszakowice najlepszy był Dawid Lipowy z Bukówca G, a wśród kobiet Renata Skorupińska z Włoszakowic. 5min później 140 zawodników stanęło do biegu na 4km. Tradycyjnie już biegi dzieci na dystansie 2km i 1km skupiły łącznie 221młodych biegaczy. Natomiast na bieżni boiska szkolnego na starcie stanęło około 90 przedszkolaków do swojego biegu. Każdy uczestnik biegu sokoła otrzymał pamiątkowy medal i ciepły posiłek.

Honorowy patronat nad biegiem sprawował Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, a wśród gości obecni byli Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący rady gminy W-ce Kazimierz Kurpisz i sołtys BG Tadeusz Malepszy.

Serdeczne podziękowania należą się druhom strażakom z Bukówca G i Dłużyny za zabezpieczenie trasy biegu sokoła, dzieciom z "Nowego Lotka" w strojach regionalnych przy nagradzaniu panu spikerowi Ireneuszowi Rogackiemu oraz tym wszystkim którzy wsparli tą imprezę.